نوشتن کتاب در 1 روز

نوشتن کتاب در ۱ روز

از وقتی خواندم کلود مایرون. بریستول پیش‌نویس کتاب جادوی باور را طی ۵ ساعته نوشته؛ گوشه‌ای از ذهنم نگه داشتم که حتماً باید ۱ کتاب را طی ۱ روز بنویسم.

دیشب در راه رسیدن به خانه، به ایده رسیدم. قبل از خوردن شام و هر کار دیگری تمام تداعی‌هایم دربارۀ کتاب را توی یک فایل با عنوان گزاره‌ها فهرست کردم.

شب تا صبح ایده‌ها در ذهنم خیسانده شد و از ظهر نوشتن کتاب را آغاز کردم. در واپسین ساعات شب نوشتن کتاب با موفقیت به پایان رسید.

قدرت نوشتن کتاب را مدیون تکنیک هزار کلمه هستم. بالاخره نوشتن نیم میلیون کلمه طی شش-هفت ماه این توان و اعتمادبه‌نفس را به من داده که از پس نوشتن ۱ روزۀ ۱ کتاب بربیایم.

اگر می‌خواهید  ۱ روزه ۱ کتاب بنویسید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

۱

همان‌طور که یک قهرمان المپیک از سال‌ها و ماه‌های قبل از مسابقه به‌سختی تمرین می‌کند؛ شما هم برای نوشتن ۱ روزۀ کتاب نیاز دارید تا قبلش حسابی عضلات نویسندگی‌تان را تقویت کنید.

۲

حین ۱ روزی که مشغول نوشتن کتاب هستید، اینترنت را قطع کنید. سراغ هیچ کتابی هم نروید، دیگر وقت تحقیق به پایان رسیده. این یک روز فقط برای نوشتن است، اگر دربارۀ بخشی از کتاب نیاز به تحقیق دارید، جای خالی بگذارید و در بازنویسی سراغش بروید.

۳

تا می‌توانید چرت بزنید. خوابیدن‌های کوتاه و بلند بین کار اجازه می‌دهد که ذهن شما تقویت ‌شده و با توان بیشتری کار را دنبال کنید. پس به فکر بی‌خوابی نباشید.

 

می‌خواهم قدرت نوشتن ۱ روزۀ کتاب را در تک‌تک اعضای دورۀ آنلاین لذت نویسندگی ایجاد کنم که ۱ روزه کتابی که دلشان می‌خواهد بنویسند؛ کتاب‌هایی کوچک و خواندنی و ماندگار.

 

کانال مدرسه آنلاین نویسندگی در تلگرام

۴٫۴ (۸۷٫۵%) ۱۶ votes

11 دیدگاه برای “نوشتن کتاب در ۱ روز

 1. سلام استاد عزیزم
  همیشه زمانی که پست های شما را میخوانم، برایم جالب است که از چیزهایی مینویسید که دغدغه های من به شمار می آیند، به ویژه آن هایی که به نظر خیلی شخصی و ریز هستند مثلا پست مرتبط با “واقعا فکر کردن”. بعد از خواندن از طرفی با راه حلی آشنا میشوم و از سویی دیگر اینکه میدانم تنها من چنین مشکلاتی ندارم سبب می شود حس خوبی داشته باشم. به خاطر مطالب مفید، کلاس بسیار دوست داشتنی نویسندگی و حمایت هایتان یک دنیا سپاسگذارم.🌹

  1. سلام مهسا جان
   تو یکی از مستعدترین و خوش قلب ترین دوستان من هستی.
   خوشحالم که که به اینجا سر میزنی.
   من رو از نظرات خوبت بی نصیب نذار.

 2. همین؟ یعنی به همین سادگی یک روزه کتاب بنویسیم؟ این نکاتو رعایت کنیم میتونیم بنویسیم؟

 3. امروز در دوره آنلاین مدرسه نویسندگی ثبت نام کردم و به قولتون ایمان دارم که میخواهید قدرت نوشتن ۱ روزه کتاب رو بهم هدیه بدید. بیصبرانه منتظرم آقا شاهین

  1. سلام پروین عزیز
   باعث افتخاره که شما هم تو این دوره هستین.
   با توجه به ایده هایی که برای این دوره دارم. فکر میکنم با هم یکی از شگفت انگیزتریین سفرهای خلاقانۀ عمرمون رو داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *