یک تمرین بر اساس اسم شما

یک ورق کاغذ بردارید یا یک فایل ورد باز کنید، ده بار پشت سر هم اسم خودتان را ردیف کنید و جلوی اسمتان دونقطه بگذارید. حالا هر چیزی که درباره خودتان به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید، هر جمله‌ای که جلوی هرکدام از اسم‌ها می‌نویسید باید با جمله اسم قبلی متفاوت باشد.

مثال:

شاهرخ ایزدان: او شیفتۀ نوشتن است تا نویسنده شدن.

شاهرخ ایزدان: او در تلاش است تا یک کسب‌وکار ارزش‌آفرین آنلاین راه‌اندازی کند.

شاهرخ ایزدان: او بسیار می‌خواند و حین مطالعه هوشیار است تا واژه‌های تازه‌ای را شکار کند و دامنۀ واژگان فعالش را گسترش بدهد.

و…

پی‌نوشت: راستش دقیقاً نمی‌دانم انجام این تمرین یا بازی چه خاصیت مشخصی دارد، بسته به حال‌وروز ما ممکن است انرژی‌بخش، هشداردهنده یا روشنگر باشد. سعی کنید در جملاتی کوتاه خودتان را توصیف کنید و اهداف و افکار کلیدی‌تان را به شکل خلاصه و موجز جلوی اسمتان بنویسید. بعداً چنین لیستی می‌تواند سندی ساده و خواندنی از افکار و تصورات ما دربارۀ خودمان در دوره‌های مختلف زندگی باشد.

فکر کردن مکتوب به خودمان معمولاً دستاوردهای مثبتی دارد.

چگونه نویسنده شویم؟ | دریافت کتاب قدرت نوشتن | کانال مهارت های نویسندگی در تلگرام
Rate this post

11 دیدگاه برای “یک تمرین بر اساس اسم شما

    1. سلام..
      کتاب کم عمق ها رو بخون کتابیه که نشون میده اینترنت اونقدرا هم خطرناک نیست… ولی فقط خیلی از ویژگی های مارو تضعیف میکنه… البته من کمی مخالفم… به هرحال اگر بد بود قطعا جوامعی که بیشتر از ما درگیر اون بودن الان نابود میشدن نه اینکه پیشرفت میکردن… موبایل و اینترنتم مثل هر چیزی قوانین خودش رو داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *