تا آخر صفحه بنویس

البته واضح و مبرهن است که کار نیکو کردن از پر کردن است.

بهتر است هر بار که شروع می‌کنیم به نوشتن؛ سعی کنیم هر طور شده تا انتهای صفحه بنویسم و هیچ بخشی از صفحه را را خالی نگذاریم.

این کار شاید ساده و کم اهمیت به نظر برسد اما مثل بسیاری از عادت‌های ساده که در طولانی مدت تاثیرات شگفت انگیزی دارند، تلاش برای پر کردن صفحات نیز ما را غافلگیر خواهد کرد.

ممکن است بگویم نمی‌شود وقتی که حرفی برای گفتن نداریم با زور و اجبار کاغذ را پر کنیم.

مهم نیست چه چیزی می‌نویسم گاهی شاید نوشتن همین جمله که حرفی برای نوشتن نداریم کافی باشد. مهم این است خودمان را موظف کنیم تا هر طور شده تا انتهای صفحه بنویسیم.

گاهی برایم پیش آمده در حین نوشتن آخرین سطر یک صفحه، درست در زمانی که به این نتیجه رسیده‌ام که سطل خلاقیتم تهی شده، به ایده‌ی جالبی دست یافته‌ام.

شما دلتان نمی‌خواهد همین الان یک صفحه کامل بنویسید؟

7 پاسخ

 1. سلام آقای کلانتری
  من تازه با شما آشنا شدم و تا حدودی!! نوشته هاتون و دوست دارم.
  منم همیشه تا آخر صفحه می نویسم انگار ذهنم تا وقتی به خطوط آخر نرسه پیغام پایان نمیده. گاهی به زور تا گوشه سمت چپ جمله و متنم رو تموم می کنم. این برام جالب بود که شما هم چنین تجربه ای داشتید.
  تجربه کاغذ کوچیک هم خیلی جالب بود منم تجربه دارم. راستش به نظرم جای کوچیک مثل حاشیه ها و گوشه برگه ها مکانهای زیباتری برا نوشته ها هستند.
  مثل غنیمت، با ارزشند. درسته؟
  همین الانم پایان دادنم نمی‌آید…
  😄

  1. سلام به روی ماه شما
   خیلی خوشحالم که اینجا هستید.
   بله، واقعاً هم‌حسی دارم باهاتون.
   و من عاشق نوشتن در حاشیه صفحاتم.

   بیشتر بنویسید برای من.
   شاد و برقرار باشید.

 2. شاهین اتفاقاً یکی از دوستان من که مسلط به زبان انگلیسی بود توصیه می‌کرد برای تقویت speaking‌ انگلیسی به مدت یک دقیقه بدون اینکه متوقف شویم فقط انگلیسی صحبت کنیم. با معنی، بی معنی. هر کلمه‌ای که به ذهن می‌یاد را به زبان بیاوریم. فقط توقف نکنیم. چند بار امتحان کردم خیلی سخت بود. با خواندن نوشته‌ تو فکر کردم همین ایده تو برای نوشتن هم همین است و موثر. در حد یک صفحه بنویسیم. هر چه به قلم بیاید. با معنی و بی معنی. فقط بنویسیم. بگذاریم این مغز پارک شده به کار بیافتد.

 3. سلام . تجربه تا آخر صفحه نوشتن رو به نوع دیگری در نوشتن محتوا برای سایت داشتم و برام جالب بوده . یک سایت تجاری دارم که سعی میکنم با تکنیکهای سئو، رتبه آن را بالا ببرم و همونطور که میدونی yoast پیشنهاد میده که متن نوشته حداقل 300 کلمه باشه. زیاد پیش اومده که نوشته من فقط در حد یک پاراگراف بوده ولی به دلیل اشکالی که yoast میگیره، مجبور میشم افزایش بدم و بیشتر بنویسم. اون موقع هست که مجبورم فکر کنم، توی کتابها، مقالات، سایتها و … جستجو کنم تا بهتر بنویسم و …
  تاثیر فوق العاده ای داره تا آخر صفحه نوشتن
  موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *