اهمیتِ علاقه

پیش نوشت:

دوست ندارم توی وبلاگ محتوای تاریخ مصرف دار منتشر کنم یا درباره اخبار روز موضع بگیرم.

پارگراف‌های زیر را چند وقت پیش علامت زده بودم تا برایتان نقل کنم. به نظرم آمد امروز فرصت مناسبی برای انتشار آن‌ها باشد. حرف‌های ترامپ است، ولی ربطی به اخبار و حواشی روز ندارد. نکات ساده و جذابی هستند که امیدوارم شما را به مطالعه بیشتر ترغیب کنند.

 

چند پاراگراف از کتاب: ترامپ: ۱۰۱ راه موفقیت در کسب و کار/مترجم: رایکا صدری. نشر سیته

 

-یک موضوع جالب درباره دانش این است که وقتی شما شروع به کسب آن می‌کنید، دیگر به آن معتاد می‌شوید. همین‌طور که مطلع‌تر می‌شوید، فهم شما هم بیشتر می‌شود، متخصص‌تر می شوید و علاقه شما تبدیل به عشق به کار می‌شود.

دانشی که کسب می‌کنید، شما را به یک فرد جالب‌تر و علاقه‌مندتر تبدیل می‌کند. زود شروع کنید و صرف نظر از سن و دستاوردهایتان به یادگیری ادامه دهید. اگر به یادگیری ادامه دهید، به یک طرز تفکر نوین می‌رسید که به شما کمک خواهد کرد تا به موفقیت و علایق جدید دست یابید.

 

-علاقه برای به دست آوردن هر نوع موفقیت دراز مدتی کاملاً ضروری است.

من این امر را تجربه کرده‌ام. اگر علاقه نداشته باشید، هرکاری که انجام بدهید، نهایتاً یا شکست خواهد خورد یا در بهترین حالت، متوسط خواهد بود.

-باید کاری را که انجام می ‌دهید واقعاً دوست داشته باشید. اگر نه، امکان رسیدن به موفقیت زیاد نخواهد بود.

آنچه را که همیشه علاقه‌مندید بیشتر راجع به آن بدانید و هیچ‌گاه برایتان خسته کننده نیست، چیست؟ وقتی ذهنتان منحرف می‌شود به چه فکر و رویایی می‌پردازید؟

 

-اگر زمان برای وسعت دادن رویایتان مناسب نیست، هزینه‌ی آن سنگین است، یا مشکلات دیگر بسیار بزرگ هستند، بخش‌هایی از ایده‌تان را که در این زمان ممکن است، به اجرا بگذارید، بقیه را بایگانی کنید. چون همیشه همه چیز تغییر می‌کند و آنچه امروز قابل انجام نیست، می‌تواند فردا ممکن باشد.

-بعضی آدم‌ها بی صبرند و نتایج سریعی می‌خواهند. ولی اغلب صبرکردن راه عاقلانه و هوشمندانه‌ای است. برای صبرکردن باید قوی بود؛ به خصوص وقتی که باید زمان طولانی‌ای در انتظار آنچه می‌خواهید، بمانید.

من ۳۰ سال صبرکردم تا مرکز ترامپ افتتاح شد. زمین آن را در سال ۱۹۷۴ خریدم. ۳۰ سال زمان طولانی‌ای برای انتظار است، ولی ارزشش را داشت.

 

-گاهی با استعداد ترین آدم ها نیز شکست می‌خورند و آنهایی که مراتب بی‌استعدادترند، موفق می‌شوند، با اعتماد به نفس به جلو حرکت می‌کنند و هیچ‌گاه به دیگران اجازه نمی‌دهند که تسلیمشان کنند. در بعضی موارد، من هیچ بهانه‌ای را قبول نمی کنم و شجاعت داشتن یکی از آن موارد است.

Rate this post

یک دیدگاه برای “اهمیتِ علاقه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *