نوشتن و نویسندگی
چرا باید تکراری بنویسیم؟
۱۳۹۶-۰۵-۱۰
فرانسیس بیکن دربارۀ نوشتن چه می‌گوید؟
۱۳۹۶-۰۵-۱۲

یک مهارت لازم و درخشان برای همه

گرافیک

فرقی نمی‌کند در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنیم، چه نویسنده باشیم، چه مهندس، گرافیک مهارتی است که حتی اگر تسلط و شناخت نیم‌بندی هم در داشته باشیم، چند سر و گردن بالاتر از بقیه جلوه می‌کنیم.

مثلاً یکی از دلایل علاقۀ من به محمدرضا شعبانعلی و گروه متمم، دقت و سلیقۀ درخشان آن‌ها در گرافیک و طراحی است. خوشحالم که مطرح‌ترین برند آموزشی حوزۀ مدیریت و توسعۀ فردی کشور اهمیت گرافیک را به‌خوبی دریافته است.

وقتی گرافیک خوبی داریم مخاطب اعتماد بیشتر و حس بهتری نسبت به ما پیدا می‌کند.

منظور من از گرافیک، بلد بودن فتوشاپ نیست. اغلب افرادی هم که خودشان را گرافیست می‌نامند در اصل فتوشاپیست هستند. بدون تسلط بر فتوشاپ هم می‌توانیم دید گرافیکی خودمان را توسعه بدهیم. فتوشاپ یا این‌دیزاین فقط یک ابزار هستند.

یک گام عملی و مفید برای آشنایی با گرافیک، خیره شدن به شاهکارهای گرافیکی جهان است و دقیق‌تر شدن روی لوگوها، آگهی‌ها و جلد کتاب‌ها.

مثلاً من شیفته آثار رضا عابدینی هستم و هرازگاهی آثار او را از تماشای آثار او حظ بصر می‌برم.

گالری آثار رضا عابدینی

چگونه نویسنده شویم؟ | دریافت کتاب قدرت نوشتن |کانال مدرسه آنلاین نویسندگی در تلگرام

4 دیدگاه ها

  1. گرافیک هنریِ که همه از اون بهره می برند ولی اکثرا نمی دونند که دقیقا گرافیک یعنی چی، این من رو ناراحت می کنه چون رشتم گرافیک هستش و انتظار دارم حداقل اطرافیانم بدون توضیح من از گرافیک اطلاعاتی داشته باشن.
    همونطور که گفتید گرافیک، بلد بودن فوتوشاپ و این دیزاین و … نیست، اونها یک ابزار هستند، ابزاری که یک گرافیست برای ایجاد یک اثر هنری از اونها استفاده می کنه. من گرافیک رو دوست دارم چون از نظر من تصویر تاثیر گذار تر هر چیز دیگری هست

  2. ... گفت:

    سلام.سایت مفیدی دارید.ممنون از شما.

  3. khajeh گفت:

    فکر می کنم نوشتن حتما در کنارش علم بینایی یا همان بصری را می خواهد … لازمه ی نوشته خوب گرافک خوب است …به شخصه وقتی کتابی به دست می گیرم که گرافیک روی جلد آن حتی، که فقط موقع باز کردن آن به چشم می اید خواندن کتاب را برایم لذت بخش تر می کند ودر خرید کتاب یک گرافیک خوب است که شخص را به خود جلب می کند … و در مورد دنیای وب صد البته که اینگونه است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *