برقصیم یا بنویسیم؟
۱۳۹۶-۰۴-۱۵
دیو و دلبر و تمرین نویسندگی
۱۳۹۶-۰۴-۱۷

دوستی با آدم‌های خلاق را دوست دارم؛ امروز من و امین نوشتن اولین کتاب‌ مشترکمان را به پایان رساندیم، کتابی در حوزۀ تکنولوژی که در شکل هم از دنیای دیجیتال تبعیت کرده...

از همان اولین باری که عنوان خلاقانه و کنجکاوی برانگیز «کار نکن» را روی وبلاگ امین آرامش دیدم، به خوانندۀ ثابت نوشته‌هایش تبدیل شدم.

دوستی با آدم‌های خلاق را دوست دارم؛ امروز من و امین نوشتن اولین کتاب‌ مشترکمان را به پایان رساندیم، کتابی در حوزۀ تکنولوژی که در شکل هم از دنیای دیجیتال تبعیت کرده.

سال‌ها بود که به کار مشترک چنان‌که باید خوش‌بین نبودم، همین باعث شده بود که میل زیادی به انجام پروژه‌های هنری دونفره نداشته باشم.

ما درزمینۀ موسیقی کارهای دونفرۀ ارزشمندی انجام داده‌ایم، اما توی نوشتن مشترک کتاب کمیت و کیفیت خوبی نداریم. برخلاف بازار نشر جهان که بخشی زیادی از کتاب‌های غیرداستانیِ موفق دو نویسنده‌ای هستند.

کار با دوست نخبه‌ای مثل امین بخش تازه‌ای از زندگی حرفه‌ای من است، در نوشتن دونفره کمال‌طلبی کمتر است و انگیزه و تعهد بیشتر. شما هم لذت نوشتن دونفره را امتحان کنید.

چگونه نویسنده شویم؟ | دریافت کتاب قدرت نوشتن | کانال مدرسه آنلاین نویسندگی در تلگرام

16 دیدگاه ها

 1. تیرا گفت:

  موفقیت در کار تیمی در هر زمینه ای بستگی به میزان همدلی و همفکری مجموعه دارد.. آدم ها معمولا کوتاه نیا هستند و اگر اشتراکات مبنایی در موضوع نداشته باشند موفق نخواهند بود، به نظر شما رمز موفقیت در یک کار تیمی چیست؟

  • شاهین کلانتری گفت:

   تیرا جان فاکتورهای متعددی هست، یک مورد مهمش همینی هست که شما نوشتید.
   به نظرم هماهنگی میزان بهره وری افراد هم خیلی مهمه.

 2. صدیقه نظری گفت:

  شاهین کلانتری عزیز
  تبریک میگم به شما و امین آرامش عزیز. از همین حالا میتونم تصور میکنم که خوندن این کتاب، چه لذت وصف ناپذیری داره 🙂

 3. Amish گفت:

  ایول، دمت گرم!
  اون وقت تا کی باید منتظر باشیم!؟

 4. سلام
  خیلی دوست دارم بدونم که موضوع کتابتان چیه؟
  من هم این کار چند نفره را خیلی درک کرده ام وقتی که سه نفر تعهد کردیم که با همدیگر روزهای زوج در پارکی که اسمش را هم خودمان بین خودمان انگلیسی کرده بودیم جمع می شدیم و انگلیسی صحبت می کردیم.
  به خاظر این گفتم “می شدیم” که الان ما دونفره (من و دوستم) ادامه می دهیم و نفر سوم آلمان زندگی می کند اما ما همچنان ادامه می دهیم و واقعاً این تعهد و دوری از کمال گرایی را آنجا درک کردم.

  به شما دوست عزیزم ضمناً تبریک می گویم به خاظر این کار دو نفره
  این روزها اعتقاد عمیق به این نوع کارها دارم اما در بعضی مواقع واقعاً تا تجربه نکنی درک نمی شود. در بعضی موارد می خواهم این رو به دوستانم منتقل کنم اما تا تجربه نباشد گفتن اثربخشی چندانی ندارد.

  با سپاس

  • شاهین کلانتری گفت:

   سلام به محمد حسن عزیز
   میخواستم برات مفصل تر بنویسم که دیر جواب دادم.
   کتاب دربارۀ موبایل هستش. با یک گرافیک خاص و متفاوت.
   چه کار خوبی میکنید شما، گروه سه نفره هم عالیه.

 5. یه حرکت فوق العاده هم فواد زده که ترجمه دسته جمعی کتاب فوکوس رو راه اندازه کرده. واقعا حرکت جالبیه و اگه ادامه دار بشه بین متممی ها، فوق العاده ـست.

 6. زهرا شریفی گفت:

  سلام
  عالیه شاهین جان
  تبریک میگم به تو و آقای آرامش
  به امید موفقیت های هرچه بیشتر
  خیلی خوشحالم برات

  *من خودم به شخصه شدیدا به کار تیمی علاقه مندم

 7. […] چند نفره ای که این روزها می بینم و از بودنش خوشحالم  کتاب مشترک امین آرامش و شاهین کلانتری است که امیدوارم هر چه زودتر […]

 8. […] امروز حدود هفت ماه از اولین دیدار من و شاهین گذشته و ما هم دوستانی خوب هستیم و هم کتابی مشترک نوشته‌ایم. (نوشته شاهین در این خصوص) […]

 9. آخ که چه آدم نازیه این «امین آرامش» …

  وبلاگشو شروع کردم از اول دارم میخونم ❤

  • شاهین کلانتری گفت:

   ماندلا چیه حالا زینب؟

   • کلی فلسفه داره پشتش.

    از قرار معلوم نلسون ماندلا خدابیامرز دوتا زن داشته که دومیش از حیث ظاهر به مانند سیبیه که با من به دونیم تقسیم شده .[ این نظر خودمه، بقیه خیلی موافق نیستن]
    البته اون سیاه پوسته ولی قیافش عین منه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *