مجموعه کتاب‌های تفکر نقادانه و سنجشگرانه‌اندیشی
۱۳۹۶-۰۳-۰۳
انرژیِ پشت واژه‌ها
۱۳۹۶-۰۳-۰۴

پیش‌نوشت:

همین اول ماجرا بگویم که من ترانه‌سرا نیستم و دوستان ترانه‌سرا لطفاً این پست را به ریش و گیس نگیرند.

اصل مطلب:

همیشه فکر می‌کنم که چگونه می‌شود نوشتن و موسیقی را با هم ترکیب کرد. وقتی در حال نوشتن، آهنگ پخش می شود، پریشان می‌شوم، دوست دارم فقط حواسم را به یکی از این کارها بدهم و ذهنم تاب چندکارگی را ندارد.

من پیانو دوست دارم و همین‌طور آواز خواندن؛ منتها کارهای دیگری دارم و ترجیح می‌دهم شنونده بمانم؛ اما میل به ترانه گفتن و آواز خواندن دست از سرم برنمی‌دارد

کار سرگرم‌کننده‌ای که این روزها انجام می‌دهم، آواز خواندن و نوشتن است.

چند روز پیش نشسته بودم پای لپ‌تاپ تا هزار کلمه‌ام را بنویسم که ترانه‌ای من‌درآوردی افتاد سر زبانم و شروع کردم به تایپ کردن، بعد صدایم آهسته‌آهسته بلندتر شد و هر چه می‌خواندم تایپ می‌کردم، جالب است ترانه‌ای که می‌خواندم کاملاً ملودیک بود و با اوج و فرود و هیجان.

پس‌ازاین آواز خواندن و نوشتن، سرخوشی و انرژی عجیبی تمام وجودم را گرفته بود. بعداً که آنچه نوشته بودم مرور کردم دیدم ترانه‌ای عجیب‌وغریب شکل گرفته که در آینده می‌تواند خاطره‌انگیز باشد.

این هم بخشی از ارتکابات جوانی من که به عرض شما رسید، فقط اگر هوس کردید که با کیبورد پیانو بنوازید و بخوانید، لطفاً مطمئن باشید کسی خانه نباشد!

مخلص کلام:

کافی است تصور کنید کیبوردتان پیانو است و بخوانید و تایپ کنید. البته ممکن است ترانه‌هایی که در این فرآیند تولید می‌شوند کاملاً بی‌وزن و قافیه و شاید هزل‌آمیز باشند.

چگونه نویسنده شویم؟ | دریافت کتاب قدرت نوشتن | کانال مهارت های نویسندگی در تلگرام

2 دیدگاه ها

  1. سمانه سجادی گفت:

    شاهینِ مهربانم سلام

    “به ریش و گیس گرفتن” یعنی چی؟

  2. ممنون لطفا توضیحات کامل تری قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *