آیا باید گوشی هوشمند داشته باشیم؟
۱۳۹۶-۰۱-۰۲
قوانین کاشت نهفتۀ رؤیا
۱۳۹۶-۰۱-۰۴

وقتی احساس می‌کنی چیزی برای نوشتن نداری، یا از هر فکر و ایده‌ای تهی شده‌ای، باید به دنبال راهی بگردی تا احساساتت جان تازه‌ای بگیرند. باید بدانی چه چیزهایی احساسات تو را برمی‌انگیزانند.

زمانی نویسنده‌ای حرفه‌ای می‌شوی که یاد بگیری وقتی به بن‌بست می‌رسی با یکسری بازی‌ها نوشتن را دل‌چسب‌تر کنی.

پل توماس اندرسون که علاقه خاصی به نوشتن با موسیقی دارد می‌گوید: نوشتن از روی احساسات منجر می‌شود صفحات زیادی به نگارش درآید.

وقتی چیزی در سر نداری، یا به عبارتی حس می‌کنی به چیزهایی که در ذهنت هست دسترسی نداری، یا چیز دندان‌گیری بین افکارت نمی‌یابی، به سراغ ترفندها و تکنیک‌هایی برو که جرقهٔ روشن شدن احساساتت را می‌زنند.

این می‌تواند مرور خاطره‌ای باشد با بار عاطفی بالا

می‌تواند نوشتن نامه به کسی باشد که احساسات پررنگی به او داری

می‌تواند نوشتن درباره تم‌ها و موضوعاتی باشد که همیشه که تو را تهییج می‌کنند و به حرکت وامی‌دارند

می‌تواند گوش دادن آهنگ‌هایی باشد که بندبند وجود تو را می‌لرزانند

و…

 

دریافت کتاب قدرت نوشتن

تنها راه نویسنده شدن

کانال مهارت های نویسندگی در تلگرام

3 دیدگاه ها

  1. من فکر می کنم یکی دیگر از روشهایی که در این بن بست ها کمکت می کنند خواندن دوباره متن هایی است که قبلا بیشترین تاثیر را روی ما گذاشته اند یا می دانیم میگذارند چون به هرحال روحیات خود را که میدانیم به همین خاطر می توانیم یک سری مطالب را برای همچین مواقعی نگه داریم.

  2. فهیمه باباییان گفت:

    وقتی هیچ راهی نسیت .بهتر می نویسی و بهتر فکر می کنی و باید همون لحظه بنویسی تا عمیق شوی .نظر بالا رو خوندم که گفتن متن های که در گذشته نوشتیم . به نظر من این تنبلی محسوب میشه اینکه متن های گذشته رو بخونیم .البته طبق تجربه ی خودم هر متني مربوط به گذشته هست مربوط به آن اتفاقی هست که در گذشته بوده . اما برای عمیق تر شدن باید دوباره نوشت و نوشت ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *